• Thoma Strakosha heroi i Lacios

  Thoma Strakosha heroi i Lacios0

  Në ndeshjen e zhvilluar këtë te enjte midis Lacios dhe Interit triumfues dolën bardhë e kaltërit e Romës. Lacialët kaluan në avantazh në minutën e107-të,më pas zikaltërit barazuan me anë te një 11 metërshi të akorduar nga arbitri .Pasi koha e rregullt dhe shtesa dolën me rezultat të barabartë 1-1 skuadrat ju drejtuan 11-metërshave .

  READ MORE
 • Ajzeraj huazohet tek skuadra Kosovare.0

  Vitet e fundit kemi parë shumë lojtarë Kosovarë te japin kontributin e tyre tek klubi i Skënderbeut.Në shumë sukseset që ka pasur skuadra Korçare një kontribut  të madh kanë dhënë edhe lojtarët me shtetësi Kosovare.Vlen për t’u përmendur Benard Berisha apo edhe Liridon Latifi të cilët jane konsidruar si lojtarët më të mire që kane

  READ MORE
 • “Piatek’’ shpërthen në Milano

  “Piatek’’ shpërthen në Milano0

  Ditën e djeshme u luajt ndeshja Milan – Napoli e vlefshme për kupën e Italise në stadiumin San Siro të Milanit. Milani fitoi me rezultatin 2-0 me dy golat e blerjes më të fundit nga skuadra e Xhenoas. Piatek ishte autori i dy golave të fitores për kuq e zinjtë e Milanit. Piatek erdhi në

  READ MORE
 • Partizani mban kryesimin e kampionatit. Për Skënderbeun është humbja e 5-të radhazi në Superligë.0

  Partizani e ka nisur me fitore fazën e tretë të Superligës.Në ndeshjen e zhvilluar përballë Skënderbeut, fitoi me rezutatin 0-1 në fushën kundështare. Për Skënderbeun është humbja e 5-të radhazi në kampionat.Presidenti i klubit Korçar theksoi për mikrofonin e  ”Supersport”  ”Loja nuk diskutohet që do ishte e vështirë sepse terreni nuk ta lejon. Ishte terreni më

  READ MORE
 • ‘’Higuain zgjedh të kaloj pjesën tjetër të karrierrës në Çelsi’’0

  Në merkaton e dimrit, shumë skuadra afruan lojtarë të rinjë dhe nga ata të elitës pranë stolit të tyre. Një nga goditjet më të bujshme në këtë merkatro ishte transferimi i Gonzalo Higuain nga Klubi i Milanit për të vazhduar karrierën e tij në ekipin e Çelsit.     Largimi i tij nga klubi italian hapi

  READ MORE
 • Pabarazia ne Shqiperi, 42 %e fshatareve te varfer0

  Pabarazia ne Shqiperi eshte ulur pergjate dekades se fundit , por gjysma e popullsise fshatare jetojne ne varferi. Sipas raportit “Demografia dhe shendeti”nepermjet nje studimi qe zgjati 6 muaj dhe perfshiu nje ankete mbi 16,800 persona ne te gjithe vendin pergjate shtator 2017-shkurt 2018 rezulton qe pabarazia eshte ulur. Pasuria eshte shperndare ne zonat urbane me

  READ MORE