• Nisen protestuesit e Dibrës: Do i shkojmë Ramës në Vlorë

  Nisen protestuesit e Dibrës: Do i shkojmë Ramës në Vlorë0

  Nga Dibra janë nisur mjete të tjera me protestues për në Tiranë. Duke qenë se kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Jug, protestuesit thanë se do t’i shkojnë në Vlorë. “Po ikim në protestë. Do t’i shkojmë në Vlorë madje se ka ikur që atje. Në Vlorë do i shkojmë. Nuk patëm asnjë

  READ MORE
 • Thoma Strakosha heroi i Lacios

  Thoma Strakosha heroi i Lacios0

  Në ndeshjen e zhvilluar këtë te enjte midis Lacios dhe Interit triumfues dolën bardhë e kaltërit e Romës. Lacialët kaluan në avantazh në minutën e107-të,më pas zikaltërit barazuan me anë te një 11 metërshi të akorduar nga arbitri .Pasi koha e rregullt dhe shtesa dolën me rezultat të barabartë 1-1 skuadrat ju drejtuan 11-metërshave .

  READ MORE
 • Zahir Pajaziti hero kombëtar

  Zahir Pajaziti hero kombëtar0

  Regjizori amerikan realizoi filmin dokumentar për Zahir Pajazin, i cili për shtetin e Kosovës shihet si hero kombëtar. Kush ishte në të vërtetë Zahiri i cili qëndron nën bronz? Për gjithë banorët e Kosovës, ai portretizohet në kujtesat e tyre si figurë e zymtë dhe në statuja militante.“Mjaltë nga shkëmbi” filmi dokumentar do të zbatojë

  READ MORE