• “Koha shtesë” që na jep shkrimtari Durim Taçi

  “Koha shtesë” që na jep shkrimtari Durim Taçi0

  Subjetki i një “Kohesh shtesë” “Kam filluar të jetoj pa fitore e pa humbje”, kështu shprehet në një intervistë autori i romanit “Extra Time”, shkrimtari dhe gazetari Durim Taçi. Një roman i cili lidhet në mënyrë të pashmangshme me sportin. Pikërisht ngaqë në sport, kur asnjë nga skuadrat nuk ia ka dalë t​​ë fitojë, e

  READ MORE
 • Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës

  Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës0

  Çmimet e naftës së papërpunuar kanë arritur në mbi 100 dollarë për fuçi, nivele që nuk janë parë nga shtatori i vitit 2014, shoqëruar me frikën se mund të ketë ndërprerje të furnizimeve, nëse sanksionet e Perëndimit prekin eksportet ruse, shkruan Forbes. Shtrenjtim me gati 10 për qind kanë pësuar edhe tregjet e energjisë elektrike

  READ MORE
 • Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar

  Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar0

  Në orët e para të mëngjesit ditën e sotme banorët e “5 Majit” u zgjuan duke parë pranë banesave të tyre  automjetet dhe punonjësit e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për të vijuar operacionin e shembjes. Disa prej banorëve kanë qëlluar me gurë drejt efektivëve të policisë dhe këta të fundit kanë hedhur gaz

  READ MORE