• Drake me flamur shqiptar, publikon këngën e re në Ditën e Çlirimit të Shqipërisë!

  Drake me flamur shqiptar, publikon këngën e re në Ditën e Çlirimit të Shqipërisë!0

  Reperi me famë botërore, Drake ka publikuar videoklipin e këngës më të re, të shkëputur nga albumi me titull “For All The Dogs”, në të cilën përmend edhe Prishtinën. E titulluar “Polar Opposites”, kënga eksploron temat e konfuzionit, mospërputhjes dhe paqëndrueshmërisë emocionale të këngëtarit amerikan në një marrëdhënie romantike me një vajzë të quajtur Mariana.

  READ MORE
 • Johnny Depp ka fituar gjyqin e tij kundër Amber Heard

  Johnny Depp ka fituar gjyqin e tij kundër Amber Heard0

  Johnny Depp ka fituar gjyqin e tij kundër Amber Heard, vendosi juria në Virxhinia. Jo më pak se tre ditësh diskutimi, trupi gjykues prej shtatë personash sapo ka lëshuar një vendim në sallën e mbushur plot të gjyqit se ylli i Aquaman ka shpifur me keqdashje të vërtetë për ish-aktorin e “Pirates of the Caribbean”

  READ MORE
 • “Sunny Hill” këtë vit në Kosovë? Dua Lipa jep përgjigjen e shumëpritur

  “Sunny Hill” këtë vit në Kosovë? Dua Lipa jep përgjigjen e shumëpritur0

  Sunny Hill Festival është një festival i përvitshëm ndërkombëtar i muzikës në Prishtinë, Kosovë, i organizuar nga Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjin Lipa. Edicioni i parë i festivalit u zhvillua më 10 deri më 12 gusht 2018 në Parkun Kombëtar Gërmia. Sipas organizatorëve, më shumë se 18,000 njerëz morën pjesë në festival. Edicioni

  READ MORE
 • Si u bë fustani i bardhë simbol i martesës

  Si u bë fustani i bardhë simbol i martesës0

  Mbretëresha Victoria vendosi dy tendenca të forta të modës gjatë jetës së saj: e zezë e thellë për zi dhe veshjet e bardha të nusërisë.  (Megjithëse e zeza ishte veshur në botën perëndimore për zi që nga koha romake, Mbretëresha Victoria e ngriti atë në një nivel tjetër )  Para saj, nuset mbretërore mbanin veshje

  READ MORE
 • Jennifer Lawrence, nënë për herë të parë

  Jennifer Lawrence, nënë për herë të parë0

  Fituesja e çmimit Oscar dhe bashkëshorti i saj, Cooke Maroney, janë bërë prindër për herë të parë. Për momentin, detajet rreth fëmijës dhe emri nuk bëhen të ditur. Jennifer Lawrence është shprehur se është “shumë nervoze” për të treguar rreth jetës së saj private kohët e fundit dhe se nuk dëshiron të ndajë asgjë me

  READ MORE
 • Selena Gomez zë vendin e parë në Billboard Hot 100

  Selena Gomez zë vendin e parë në Billboard Hot 1000

    Selena Gomez është futur në historinë e muzikës. Vetëm disa ditë më parë ajo u kthye në tregun muzikor me dy këngë të cilat flisnin për jetën e saj personale dhe marrëdhënien me ish të dashurin Justin Bieber. Këngët e saj u kthyen në hit menjëherë. Por jo vetëm, ylli i muzikës është artistja

  READ MORE