Aktualitet

Politikë

Art & Kulturë

Ekonomi

 • Zëvendësime të makinave me naftë, Balluku: taksa të ulëta për mjetet elektrike

  Zëvendësime të makinave me naftë, Balluku: taksa të ulëta për mjetet elektrike0

  Qeveria dhe bashkia Tiranë kanë prezantuar sot autobusët e rinj që i shtohen transportit publik të kryeqytetit. Thirrja u bë për të zëvendësuar makinat me lëndë djegëse me makina elektrike. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, tha se çdokush që kalon tek teknologjia e re e makinave, pra tek mjetet elektrike, qeveria stimulon me

Sociale

 • Shtetet më të lumtura në botë për vitin 2022

  Shtetet më të lumtura në botë për vitin 20221

  Ky vit shënon përvjetorin e dhjetë të Raportit Botëror të Lumturisë, duke na ftuar që të shikojmë prapa dhe përpara duke ruajtur raportimin tonë për mirëqenien aktuale dhe duke zgjeruar analizën tonë për efektet e gjera të COVID-19. Renditjet e vendeve tona tregojnë vlerësimet e jetës  për secilin vend, mesatarisht gjatë viteve 2019-2021. Jo çdo

Top Posts

Të përzgjedhura

 • Kosova dënon sulmin Rus

  Kosova dënon sulmin Rus

  Si gjithë bota edhe Kosova dënon veprimin e Rusisë kundër Ukrainës, lufta e nisur mëngjesin e sotëm. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani dhe Kryetari i kuvendit të Kosovës Glauko Konjufca janë shprehur së një veprim i tillë është i papranueshëm dhe se Kosova është në mbrojtje të popullit Ukrainas. Jo më larg

  READ MORE

Showbiz