• Kosova dënon sulmin Rus

  Kosova dënon sulmin Rus0

  Si gjithë bota edhe Kosova dënon veprimin e Rusisë kundër Ukrainës, lufta e nisur mëngjesin e sotëm. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani dhe Kryetari i kuvendit të Kosovës Glauko Konjufca janë shprehur së një veprim i tillë është i papranueshëm dhe se Kosova është në mbrojtje të popullit Ukrainas. Jo më larg

  READ MORE
 • Diplomati serb Daçiç: Qeveria shqiptare të na kërkojë falje për deklaratat false të ministrit Cakaj

  Diplomati serb Daçiç: Qeveria shqiptare të na kërkojë falje për deklaratat false të ministrit Cakaj0

    Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare që të kërkojë falje publike për deklaratat e ministrit të Jashtëm Gent Cakaj. Sipas Daçiç, Cakaj akuzon Serbinë se ka një “histori kriminale” dhe se politikanët e atëhershëm dhe anëtarët e grupeve paramilitare janë “në ballë të Serbisë së

  READ MORE
 • Censusi në Kosovë, tashmë edhe online0

  A ju kujtohet numërimi i votave në Kosovë? Procesi përfundoi shumë shpejt. Kosova duket se po ecën me hapa të shpejtë edhe me procesin e regjistrimit të popullisisë. Agjencia e Statistikave të Kosovës sot ka prezantuar ecurinë e punës për regjistrimin e popullsisë, ekonomisë familjare dhe banesave në vitin 2021. Drejtori ekzekutiv i Agjencisë së

  READ MORE