• Kreu i BioNTech pohon se pandemia është drejt fundit

  Kreu i BioNTech pohon se pandemia është drejt fundit0

  Ugur Shahin themeluesi i firmës gjermane të vaksinave BioNTech, i bashkohet zërave të ekspertëve që thonë se pandemia e COVID-19 është drejt fundit.   Në një intervistë portalin më të madh informativ gjerman Bild, Shahin shprehet se nuk e konsideron më aq dramatike situatën e koronavirusit në gjithë globin. Sipas tij, është fituar beteja më

  READ MORE
 • 10 mënyra sesi të kujdeseni për zemrën

  10 mënyra sesi të kujdeseni për zemrën0

  Zemra është epiqendra e shëndetit tuaj. Punon gjatë gjithë kohës për të fuqizuar sistemin tuaj të qarkullimit të gjakut dhe për të furnizuar me lëndë ushqyese qelizat përreth trupit. Si e tillë, zemra juaj meriton kujdesin e duhur për të kryer funkionin e saj, në mënyrë që të mund të jetoni gjatë dhe shëndetshëm. Duke

  READ MORE
 • Jetëgjatësia vjen nga të ushqyerit e shëndetshëm

  Jetëgjatësia vjen nga të ushqyerit e shëndetshëm0

  Të jetosh një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme fillon me dietën tuaj. Studimi i nxjerrrë nga dietologët tregon se ju mund të shtoni deri në 13 vite jetë nëse konaumoni pak mish të kuq, shumë fruta dhe perime, bishtajore, drithëra dhe arra. “Në fakt, dieta mund të jetë një shenjë jetike njësoj

  READ MORE