• Shuhet aktori i mirënjohur Zef Deda

  Shuhet aktori i mirënjohur Zef Deda0

  Mjeshtri i madh i humorit, Zef Deda, u shua paraditen e kësaj të premteje, kryeqendra e veriut humbi një emër të madh të artit, që prej dekadash dhuroi të qeshura tek publiku shqiptar përmes humorit të tij të përjetësuar në memorien e çdo shqiptari. Ai dha frymën e fundit në moshën 73-vjeçare, në qytetin e

  READ MORE
 • Seanca parlamentare sot mes tensioneve dhe tymuesve

  Seanca parlamentare sot mes tensioneve dhe tymuesve0

  Parlamenti i ditës nisi me një seancë debati përProjekt Buxhetin e vitit 2024.Kjo pasi Garda bëri kontroll tëimët për deputetët e partisë demokratike dhe nuk janë lejuarnë ambjentët e brendëshme të parlamentit ,gjithashtu janëvendosur turprojë për çdo deputet të mazhorancës. Deputetët e opozitës kundërshtuan vendosjen e gardës në Kuvend, ndërsa janë përplasur fizikisht me disa

  READ MORE
 • Shifrat zyrtare të humbjeve në frontin Rusi-Ukrainë

  Shifrat zyrtare të humbjeve në frontin Rusi-Ukrainë0

  Lufta midis Rusisë dhe Ukrainës deri në këto momente ka sjellë humbje të mëdha për të dyja shtetet. Bëhet me dije nga ministria e mbrojtjes në Ukrainë se bilanci i humbjeve të Rusisë është si më poshtë: -4300 ushtarë të vrarë -27 avione luftarake të rrëzuara – 26 helikopterë të rrëzuar -146 tanke të djegur

  READ MORE