• Telefoni që keni ëndërruar? Tashmë real0

  Shpesh ankohemi se bateria e smartfonave tanë nuk mban shumë por tashmë kjo gjë do të ndryshojë. Shumë shpejt do te dalë ne treg një smartphone, bateria e të cilit do t’i rezistojë plot 15 ditëve me vetëm nje karikim të vetëm. Lajmin e ka nxjerrë kompania “Oukitel”, të cilën nuk e kemi dëgjuar më

  READ MORE
 • Banorët e Lalzit: “Luftë e madhe” për të marrë pronat që na takojnë0

  Tokat në Gjirin e Lalëzit po shfrytëzohen për ndërtime kompeksesh dhe resortesh prej disa vitesh. Kjo hapësirë e mrekullueshme e bregdetit shqiptar ka shkaktuar konflikte që kanë përfunduar me viktima. I pari që humbi jetën në një atentat ishte gjyqtari Skerdilaj Konomi, i cili po punonte per t’i njohur familjes së tij pronësinë e disa

  READ MORE
 • 8 Marsi gruaja tregon se zëri i saj duhet të dëgjohet0

  Jo Festë! Dita Ndërkombëtare e Gruas . 8 Marsi nuk është festë , sot është zëri i barazisë,  midis të drejtave të barabarta , tek burrat po njejtë dhe tek gratë . Nënë , grua e hekurt dhe me shpirt të brishtë. Në fjalë  mund të shkruhen shumë romane dhe vepra,  por për të përshkruaj kuptimin e fjalës

  READ MORE