• 5 klubet më të suksesshme në Europë

  5 klubet më të suksesshme në Europë0

  Kur mendoni për klubin më të suksesshëm në Evropë, kush ju vjen në mendje? Manchester United, Real Madrid dhe Barcelona ndoshta vijnë direkt në mendje. Vetëm dy nga këto klube bëjnë listën, dhe ata ende nuk depërtojnë në dy të parat. SL Benfica (83 trofe) Skuadra më e suksesshme në Portugali, SL Benfica qëndron me

  READ MORE
 • Finalja e madhe e Conference League përfundoi me fitoren e italianëve të Romës

  Finalja e madhe e Conference League përfundoi me fitoren e italianëve të Romës0

  Ndeshja historike e cila u mbajt në stadiumin “Air Albania” në tiranë vulosi triumfin e skuadrës së Romës me golin e shënuar nga mesfushori Nikolo Zaniolo. 22-vjeçari Zaniolo e drejtoi topin në portën e kundërshtarëve me një goditje me këmbën e majtë, pasi fillimisht e hoqi atë në gjoks, duke shënuar golin e parë të

  READ MORE
 • Milani fiton titullin në Seria A

  Milani fiton titullin në Seria A0

  Milani mundi Sassuolo-n me rezultatin 3-0 në stadiumin “Mape” duke fituar titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2011. Milani bëri një fillim të shkëlqyeshëm të lojës dhe po e vinte Sassuolo-n nën presion serioz. Kjo përpjekje e tyre u shpërblye në minutën e 17-të kur sulmuesi Giroud arriti të depërtonte

  READ MORE