• Rikthimi në shtëpi pas 23 vitesh pritje

  Rikthimi në shtëpi pas 23 vitesh pritje0

  Shkodra, ky qytet historik dhe i kulturuar, por që me vite me radhë po shkelet me këmbë nga çdo aspekt i mundshëm. Ishte pikërisht ky qytet që solli topin e parë në trojet shqiptare nga një prift maltez, Atë Gutruter në vitin e largët 1908. Që nga ajo periudhë mori zhvillim loja më e famshme

  READ MORE
 • UEFA mbyll aplikimet për biletat në Europian, fituesit njoftohen në fund të janarit

  UEFA mbyll aplikimet për biletat në Europian, fituesit njoftohen në fund të janarit0

  Afati për të aplikuar për bileta në Europianin e Gjermani 2024, ku merr pjesë edhe Shqipëria, ka skaduar më 12 dhjetor. Kanë qenë 10 ditë në dispozicion të tifozëve për të aplikuar në faqen e dedikuar të UEFA-s, ndërsa për shkak të kërkesave të larta fituesit do përcaktohen përmes lotarisë.  Deri në fund të janarit

  READ MORE
 • 5 klubet më të suksesshme në Europë

  5 klubet më të suksesshme në Europë0

  Kur mendoni për klubin më të suksesshëm në Evropë, kush ju vjen në mendje? Manchester United, Real Madrid dhe Barcelona ndoshta vijnë direkt në mendje. Vetëm dy nga këto klube bëjnë listën, dhe ata ende nuk depërtojnë në dy të parat. SL Benfica (83 trofe) Skuadra më e suksesshme në Portugali, SL Benfica qëndron me

  READ MORE
 • Finalja e madhe e Conference League përfundoi me fitoren e italianëve të Romës

  Finalja e madhe e Conference League përfundoi me fitoren e italianëve të Romës0

  Ndeshja historike e cila u mbajt në stadiumin “Air Albania” në tiranë vulosi triumfin e skuadrës së Romës me golin e shënuar nga mesfushori Nikolo Zaniolo. 22-vjeçari Zaniolo e drejtoi topin në portën e kundërshtarëve me një goditje me këmbën e majtë, pasi fillimisht e hoqi atë në gjoks, duke shënuar golin e parë të

  READ MORE
 • Milani fiton titullin në Seria A

  Milani fiton titullin në Seria A0

  Milani mundi Sassuolo-n me rezultatin 3-0 në stadiumin “Mape” duke fituar titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2011. Milani bëri një fillim të shkëlqyeshëm të lojës dhe po e vinte Sassuolo-n nën presion serioz. Kjo përpjekje e tyre u shpërblye në minutën e 17-të kur sulmuesi Giroud arriti të depërtonte

  READ MORE
 • Mesfushori i Manchester City-t Phil Foden u shpall lojtari i vitit në Premier League 2021-2022

  Mesfushori i Manchester City-t Phil Foden u shpall lojtari i vitit në Premier League 2021-20220

  Foden është bërë lojtari i parë që zgjidhet lojtari i ri i vitit në Premier League në sezonet e njëpasnjëshme, pasi fitoi çmimin 2021-2022. 21-vjeçari ka shënuar nëntë gola dhe ka dhënë pesë asistime këtë sezon, me City-n në krye të ligës para ditës së fundit të sezonit të dielën. Ai siguroi shumicën e votave

  READ MORE