• Pioli: Udinese skuadër solide, por duhet të jemi kompaktë. Titulli? Do ishte diçka e jashtëzakonshme

  Pioli: Udinese skuadër solide, por duhet të jemi kompaktë. Titulli? Do ishte diçka e jashtëzakonshme0

  “Nga gabimet duhet të përmirësojmë. Kjo është situata që paraqitet tek Milan, pas barazimit në javën e fundit me Salernitanën, ndërsa nesër do të presë Udinesen në San Siro për të kërkuar rikthimin tek fitorja.” Stefano Pioli ka folur në prag të kësaj ndeshje të rëndësishme për kuqezinjtë, ku ka theksuar që në këtë përballje

  READ MORE
 • 0

  Duka, Shakohoxha apo Starova? Jemi në prag të zgjedhjeve presidenciale për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe interesi i mbarë opinionit sportiv shqiptar është tek emri që do të shpallet fituesi në garën e 2 marsit 2022. Tre emra për një karrige, e cila do t’u garantojë një mandat 4 vjeçar qeverisje. Pas 12

  READ MORE
 • Gjykata e Tiranës dënon FSHF-në me gjobë, për pengim të procesit gjyqësor.

  Gjykata e Tiranës dënon FSHF-në me gjobë, për pengim të procesit gjyqësor.0

  Gjykata ka dënuar me 700 mijë lekë gjobë Presidentin e FSHF-së Armand Dukën, si dhe drejtuesit e Federatës për pengim të procesit gjyqësor lidhur me procesin e hapur për manipulimet me shoqatat rajonale me qëllim paracaktimin e rezultatit të zgjedhjeve të 2. Kjo është humbja e tretë e Armand Dukës në përballjen me drejtësinë shqiptare.

  READ MORE