• Kjaer e ka mbyllur sezonin, Bremer objektivi i Maldinit, ja emrat e tjerë në listë

  Kjaer e ka mbyllur sezonin, Bremer objektivi i Maldinit, ja emrat e tjerë në listë0

  Nga Ermal Spahiu Dëmtimi i Simon Kjaer në ndeshjen e fundit me Genaon ka shqetësuar jo pak Milanin. Mbrojtësi danez la fushën e blertë vetëm 4 minuta pas nisjes së takimit, kur dëmtoi ligamentin e gjurit të tij. Ekzaminimet mjekësorë flasin për një operacion dhe qëndrim jashtë fushave të blerta për të paktën 6 muaj,

  READ MORE
 • Zyrtare: Anglia rinovon me Southgate deri në vitin 2024.

  Zyrtare: Anglia rinovon me Southgate deri në vitin 2024.0

  Nga Ermal Spahiu Puna e mirë shpërblehet. Anglia ka njoftuar se Gareth Souithgate do të vazhdojë të udhëheqë “Tre Luamët” përtej Botërorirt të vitit të ardhshëm. Deklarata e plotë në faqen zyrtare: “Jemi të lumtur të njoftojmë se trajneri Gareth Southgate dhe ndihmës trajneri Steve Holand kanë nënshkruar kontrata të reja që do ti mbajë

  READ MORE
 • Merkato: Sanches i shkel syrin Milanit, kuqezinjtë afrohen dhe me Faivre

  Merkato: Sanches i shkel syrin Milanit, kuqezinjtë afrohen dhe me Faivre0

  Nga Emal Spahiu Milan po e merr seriozisht çështjen e Renato Sanches. Gjithçka nisi nga një sondazh, por deklaratat e tij kanë nxitur jo pak drejtuesit për të tentuar një marrëveshje dhe për ta afruar në Milano. Në Francë, mësohet se Sanches, në një intervistë të dhënë për gazetën prestigjoze L’Equipe, ka pohuar dëshirën e

  READ MORE
 • Kombëtajra Shqiptare. Analizë: Vendi i tretë në grupin I dhe objektivi i rradhës “EURO 2024”

  Kombëtajra Shqiptare. Analizë: Vendi i tretë në grupin I dhe objektivi i rradhës “EURO 2024”0

  Nga Ermal Spahiu Shqipëria mbylli fushatën kualifikuese të Katar 2022 me një fitore 1-0 përballë Andorrës në “Air Albania Stadium”, të hënën në mbrëmjen. Mjaftoi vetëm penallti e shënuar me autor Endri Çekiçin, për të shkruar përfundimisht fatet e grupit, ku Shqipëria u rendit e treta, pas Anglisë dhe Polonisë. BILANCI I KOMBËTARES 18 pikë

  READ MORE
 • Kombetarja e Kosoves merr lajmin e rendesishem para ndeshjes me Çekine.0

  Këtë muaj Kombetarja e Kosoves do të zhvilloj ndeshjen më të rëndësishme në histori kunder Republikës së Çekisë per eleminiatoret e Europianit 2020. Mediumet lokale ne Prishtine raportojnë se një ndër futbollistët më të mirë të Çekisë, Patrik Schick nuk do të luaj kunder nesh, transmeton Indeksonline. Sulmuesi i Romës që është i huazuar te

  READ MORE
 • Sporti nuk është vetëm futboll0

  Nga Gentian Duka Kampionët po na dalin pikërisht nga këto sporte të “humbura”, ku ne nuk kemi investuuar as kohën tone. Sa hërë që dëgjojmë fjalët “sport”, “fushë e gjelbër”, apo “kampionat” asosacionet e para, për të mos thënë të vetmet që na vijnë në mendje, janë pikërisht imazhet e futbollit, fusha e futbolli, lojtarë

  READ MORE