• PS fiton 5 bashki, “Shtëpia e Lirisë” merr Shkodrën, PD asnjë fitore

  PS fiton 5 bashki, “Shtëpia e Lirisë” merr Shkodrën, PD asnjë fitore0

  Partia Socialiste ka fituar 5 nga 6 bashkitë që zhvilluan zgjedhje më 6 Mars. PS ka triumfuar në Durrës, Dibër, Lushnje, Vorë dhe Rrogozhinë. Në Shkodër ka fituar kandidati i koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Bardh Spahia, përballë kandidates së PS-së, Majlinda Angoni dhe atij të PD-së, Xhemal Bushati. Pas përfundimit të numërimit të fletëve të

  READ MORE
 • Zgjedhjet e pjesshme vendore/PS fiton në 3 bashki

  Zgjedhjet e pjesshme vendore/PS fiton në 3 bashki0

  Partia Socialiste ka fituar deri më tani në 3 bashki, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë. Nga rezultatet paraprake të zgjedhjeve të pjesshme të mbajtura në 6 bashki, në Bashkinë e Lushnjes, Rrogozhinës dhe Vorës kanë fituar kandidatët e Partisë Socialiste. Vetëm në Shkodër, deri më tani po kryeson kandidati i koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’, Bardh Spahia.

  READ MORE
 • Kosova sot feston 14-vjetorin e Pavarësisë (Video)

  Kosova sot feston 14-vjetorin e Pavarësisë (Video)0

  Sot para 14 vitesh Kosova arriti të fitonte pavarësinë duke u bërë një shtet sovran dhe i pavaruar brenda Ballkanit Perëndimor. Më 17 shkurt 2008 në orën 15:39 në Kuvendin e Kosovës u lexua Deklarata e Pavarësisë. Në një mbledhje të jashtëzakonshme ku merrnin pjesë 109 nga gjithsej 120 deputetë, Kuvendi i Kosovës njëzëri shpalli

  READ MORE