• Çfarë po ndodh me shërbimet sekrete ruse?

  Çfarë po ndodh me shërbimet sekrete ruse?0

  Çfarë po ndodh me shërbimet sekrete ruse? Nga Marina Kërçeli Tentativat e Rusisë për rritjen e influencës politike, ekonomike  në rajonin e Ballkanit  janë të shumta. Një ndër misionet e saj kryesore po shihet se është ndikimi që ajo ka në shoqëritë jo të stabilizuara të Europës Juglindore, duke nxitur aktorët  vendas që të pengojnë

  READ MORE
 • I akuzuari për plagjiaturë emërohet rektor i përkohshëm i Universitetit të Tiranës0

  Pas pezullimit të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka caktuar titullarin e ri të përkohshëm. Mësohet se në vend të Konit është emëruar përkohësisht Bernard Dosti, i cili mbante postin e zv.rektorit të UT. Koni u pezullua më 12 prill nga ministrja Shahini, pasi u konsiderua si shkaktar

  READ MORE
 • Rama reagon për protestën e opozitës: pa të nesërme0

  Protesta e opozitës vazhdon para parlamentit e  ndarë ne dy pjesë: njëra nga ana e  Ushtarit të Panjohur ndërsa ana tjetër nga Rruga e Elbasanit. Ndërkohë Kryemnistri i Shqipërisë z. Edi Rama ka reaguar me një status në Twitter. Me anë të postimit z. Rama mbështet policinë dhe etiketon opozitën sit të pa kokë dhe

  READ MORE