• A pret Ralf Gjoni ndonjë bojatisje tjetër?0

  Sulmi me bojë ndaj deputetit Ralf Gjoni që ju bë sapo doli nga shtëpia për të shkuar në Parlament që të bënte betimin javën e shkuar, duket se e ka frikësuar deputetin e dalë nga radhët e LSI. Kjo pasi në seancën e dytë parlamentare ku po merr pjesë, ish-këshilltari i Presidentit Meta dhe aktualisht

  READ MORE
 • Deklarata e Prokurorisë mbi lobimin në SHBA, PD: E gatuar politikisht0

  Pas deklaratës së prokurorisë së Tiranës e cila zbulon dy letër porositë që kanë ardhur nga SHBA dhe Skocia të cilat vërtetojnë se Partia Demokratike e ka fshehur financimin në këtë vlerë të madhe duke deklaruar në formularin e financimive të fushatës për partinë  vetëm 25 mijë dollarë dhe jo shumën prej 650 mijë dollarësh,

  READ MORE
 • Flet Çili: Veliaj është rivali i Ramës0

  Në studion e Top Talk, gazetari Henri Çili është shprehur se shpallja e kandidaturës nga ana e Veliajt është më tepër se thjesht një kandidaturë lokale. Sipas tij, kryebashkiaku Veliaj ka strukturuar një imazh prej lideri kombëtar, për të sfiduar Ramën brenda PS, ndryshe nga sa është linja zyrtare e të majtëve. “Veliaj ambicioz, ka

  READ MORE