• I riu nga Patosi blen thikë në internet, dënohet me 8 muaj burg0

  Shqipëria, përveç faktit se ka rezultuar një nga vendet me korrupsionin më të lartë në rajon dhe një vend me papunësi të lartë është konsideruar edhe si vend i çudirave.Një rast i paprecedentë ka ndodhur në Patos, në lagjen “29 Marsi”, ku një 37-vjeçar i quajtur Sajmir M. me zanatin e kasapit, baba dhe bashkëshort

  READ MORE
 • Kërcënon ish-gruan nga qelia e burgut, edhe mbas djegies me qumësht0

  Shtetasi B.Balla nga Librazhdi është arrestuar për shkak se për pak desh i mori jetën ish-bashkëshortes së tij, duke e djegur me qumësht në fytyrë. B.Balla edhe pse ende në qeli, vazhdon të kërcënojë bashkëshorten e tij me mesazhe duke i thënë: “Tërhiqe denoncimin! Thuaj që je djegur vetë aksidentalisht, në të kundërt do të

  READ MORE
 • Të shtëna me armë zjarri në Kukës0

  Sipas informacioneve të marra para pak minutave raportohet se një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kukës. Bëhet e ditur se një person është plagosur me armë zjarri në fshatin Kalis të Kukësit. Sipas informacioneve të marra mendohet që vrasja të ketë ndodhur gjatë një varrimi, për motive të cilat nuk dihen. Sipas informacioneve të

  READ MORE