PD pëson disfatë në zgjedhjet lokale te 6 Marsit, nuk merr dot asnjë bashki

PD pëson disfatë në zgjedhjet lokale te 6 Marsit, nuk merr dot asnjë bashki

Lulzim Basha ka folur ditën e djeshme për zgjedhjet e 6 Marsit, ku mori një rezultat turpërues. Ai ka thënë se këto zgjedhje ishin anomali të një anomalie. Humbja e 6 për Bashën vjen si pasojë e numrit të vogël të qytetarëve që morrën pjesë në votime- shprehet ai. Në momentin kur ky i fundit

Lulzim Basha ka folur ditën e djeshme për zgjedhjet e 6 Marsit, ku mori një rezultat turpërues. Ai ka thënë se këto zgjedhje ishin anomali të një anomalie.

Humbja e 6 për Bashën vjen si pasojë e numrit të vogël të qytetarëve që morrën pjesë në votime- shprehet ai. Në momentin kur ky i fundit është pyetur nga gazetarët se a do vazhdojë të jetë më në krye të PD ai ka theksuar se do të jetë në krye të riformatimit të përgjithshëm të partisë në gjithë Shqipërinë.

Ndërkohë pasditen e djeshme në selinë e PD janë thirrur të gjithë deputetët dhe antarët e saj në një mbledhje të jashtëzakonshme. Të gjithë anëtarët që hynin e dilnin nga selia dukeshin pa shpresë se do të fitojnë garat e ardhshme që i presin.
Bëhet me dije se Agron Gjekmarkaj ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet në partinë Demokratike, sakaq deputetet e tjerë i kanë kërkuar z. Lulzim Basha të japë dorëheqjen nga posti i kryetarit.

Sali Berisha : Fitorja në Shkodër do ti paraprijë fitoreve të tjera në gjithë Shqipërinë. Lulzim Basha di vetëm të humbasë!

Albi Rakip

Student
AUTHOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar