Selena Gomez zë vendin e parë në Billboard Hot 100

Selena Gomez zë vendin e parë në Billboard Hot 100

  Selena Gomez është futur në historinë e muzikës. Vetëm disa ditë më parë ajo u kthye në tregun muzikor me dy këngë të cilat flisnin për jetën e saj personale dhe marrëdhënien me ish të dashurin Justin Bieber. Këngët e saj u kthyen në hit menjëherë. Por jo vetëm, ylli i muzikës është artistja

 

Selena Gomez është futur në historinë e muzikës. Vetëm disa ditë më parë ajo u kthye në tregun muzikor me dy këngë të cilat flisnin për jetën e saj personale dhe marrëdhënien me ish të dashurin Justin Bieber.

Këngët e saj u kthyen në hit menjëherë. Por jo vetëm, ylli i muzikës është artistja e parë në historinë e muzikës që mban njëkohësisht vendin e parë në tabelat e Billboard 100 dhe Rolling Stone 100 me këngën “Lose You to Love Me”.

Gjithashtu Selena për herë të parë në karrierën e saj 10-vjeçare muzikore mban vendin e parë në Billboard Hot 100.

Kënga “Lose You To Love Me” ka marrë mbi 121 milionë klikime në YouTube në vetëm 17 ditë nga publikimi i saj.

H.S

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar