• Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës

  Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës0

  Çmimet e naftës së papërpunuar kanë arritur në mbi 100 dollarë për fuçi, nivele që nuk janë parë nga shtatori i vitit 2014, shoqëruar me frikën se mund të ketë ndërprerje të furnizimeve, nëse sanksionet e Perëndimit prekin eksportet ruse, shkruan Forbes. Shtrenjtim me gati 10 për qind kanë pësuar edhe tregjet e energjisë elektrike

  READ MORE
 • Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar

  Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar0

  Në orët e para të mëngjesit ditën e sotme banorët e “5 Majit” u zgjuan duke parë pranë banesave të tyre  automjetet dhe punonjësit e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për të vijuar operacionin e shembjes. Disa prej banorëve kanë qëlluar me gurë drejt efektivëve të policisë dhe këta të fundit kanë hedhur gaz

  READ MORE
 • Kosova sot feston 14-vjetorin e Pavarësisë (Video)

  Kosova sot feston 14-vjetorin e Pavarësisë (Video)0

  Sot para 14 vitesh Kosova arriti të fitonte pavarësinë duke u bërë një shtet sovran dhe i pavaruar brenda Ballkanit Perëndimor. Më 17 shkurt 2008 në orën 15:39 në Kuvendin e Kosovës u lexua Deklarata e Pavarësisë. Në një mbledhje të jashtëzakonshme ku merrnin pjesë 109 nga gjithsej 120 deputetë, Kuvendi i Kosovës njëzëri shpalli

  READ MORE