• Kryetari i kuvendit së Bujanocit ndërron jetë0

    Kryetari i kuvendit së Bojanocit Jonuz Musliu nderroj jetë ditën e sotme në moshën 59-vjeçare në një spital në Turqi. Lajmi është bërë i ditur nga mediat lokale të Preshevës dhe bëhet me dije se Jonuz Musliu vuante prej disa kohësh nga zemra dhe nga veshka. Jonuz Musliu gjithashtu ka qenë ish-komandant i Ushtrisë

  READ MORE
 • Meta dhe Basha takojnë zv/kryeministrin e Maqedonisë0

    Presidenti I Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune  për cështjet Europiane me zv/kryeministrin maqedonas Bujar Osmani. Kreu I shtetit Meta pëlqeu miratimin e ligjit nga parlamenti maqedonas për përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare duke e quajtur si një hap demokratizimi dhe  forcimi drejt rrugës integruese të Maqedonisë. Meta nuk harroi

  READ MORE
 • Vritet lideri serb në Mitrovicë0

      Udheheqësi I Iniciativës Qytetare “Serbia,demokracia,drejtësia” Oliver Ivanoviq është qëlluar më armë zjarri nga persona të pa identifikuar. Ngjaraja ka ndodhur në veri të Mitrovicës në rrugën “Sutjeska” rreth orës 08:10 minuta. Viktima është dërguar në qendrën spitalore në veri të Mitrovicës,ndërsa mjekët kanë konstatuar vdekjen e tij. Gjithashtu, rreth orës 09:15min, në rrugën

  READ MORE