Albin Kurti rizgjidhet kreu i Vetëvendosjes me 99% të votave.

      Albin Kurti është zgjedhur në krye të  partisë Vetëvendosja si kandidat i vetëm  me gati 99% të votave. Më pak se 1% e aktivistëve të kësaj force politike deklaruan kundër dhe shumë më pak abstenuan ndaj themeluesit të parisë.   Vetëvendosja me anë të një njoftimi shpreh  falenderimet për të gjithë aktivistët

 

 

 

Albin-Kurti

Albin Kurti është zgjedhur në krye të  partisë Vetëvendosja si kandidat i vetëm  me gati 99% të votave. Më pak se 1% e aktivistëve të kësaj force politike deklaruan kundër dhe shumë më pak abstenuan ndaj themeluesit të parisë.

 

Vetëvendosja me anë të një njoftimi shpreh  falenderimet për të gjithë aktivistët e përfshirë në menaxhimin dhe administrimin e zgjedhjeve të brendshme dhe përkushtimin e tyre në mbarëvajtjen e këtij procesi.

Në procesin e votimit mes shumë atyre që nuk moren pjesë ishin Visar Omeri, Dardan Molliqaj, DardanSejdiu, ndërsa Shpend Ahmeti votoi në momentin e fundit para se të mbyllej votimi.

Lëvizja Vetëvendosje ka rreth 30 mijë anëtarë, por në zgjedhje, nga sa pretendon ajo uk morën pjesë as 30 për qind e tyre. Këta polemika ishin të pritshme.

Votimi që i kthen Albin Kurtit timonin e forcës politike së krijuar prej tij përpara 13 viteve, konfirmoi nga ana tjetër përçarjen e thellë në radhët e Vetëvendosjes, që kërcënon ta çojë atë drejt ndarjes, siç parashikojnë shumë analistë. Grupi i drejtuar nga Ymeri, mendohet  se do të jetë ai që do të formojë partinë e re.

Përgatiti: E.B

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar