Digjet flamuri i Kosovës në Beograd

Nënkryetari i Partisë Radikale të Serbisë, Nemania Sarovic ka djegur flamurin e Kosovës gjatë ditës së djeshme përpara parlamentit të drejtësisë ku prej disa orësh ishte duke u marrë në pyetjë. Sarovic ka vendosur ta djegë flamurin e Kosovës si një kundërpërgjigjë ndaj qeverisë së Serbisë,e cila sipas nënkryetarit të PR është tradhëtare pasi është

Nënkryetari i Partisë Radikale të Serbisë, Nemania Sarovic ka djegur flamurin e Kosovës gjatë ditës së djeshme përpara parlamentit të drejtësisë ku prej disa orësh ishte duke u marrë në pyetjë.

Sarovic ka vendosur ta djegë flamurin e Kosovës si një kundërpërgjigjë ndaj qeverisë së Serbisë,e cila sipas nënkryetarit të PR është tradhëtare pasi është dukë larë hesapet  politikisht me partinë e tij dhe sipas tij e ka bërë këtë veprim për të pastruar kryeqytetin Serb.

Ai ka deklaruar se regjimi nuk mund të më dërgojë në polici sa herë që unë mund të djegë atë që Prokuroria e quan flamur të Republikës së Kosovës,e cila është një leckë pa vlerë.

/Ariana Saraçi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar