• Kosova përforcime policore në kufi më Maqedoninë0

  Forca të njësisë special të Kosovës, ROSU janë ndisur mesnatën e së djelës në pikën kufitare mes Kososvës dhe Maqedonisë. Përforcimet e trupave policore nga ana e Kosëvës vijnë menjëherë pas ngjarjeve më të fundit në Kumanovë. ROUS është e ndarë në dy grupe, përkatësisht një pjesë është e vendosur në Hanin e Hotit e

  READ MORE
 • Rikthehen të shtënat në Kumanovë (VIDEO)0

  Gjendja në Kumanovë vazhdon të jetë e tensionuar që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Dëgjohen ende të shtëna mes forcave të policisë dhe grupeve ende të paidentifikuara, raportojnë mediat vendase. Banorë të Kumanovës bëjnë të ditur se ka pasur përleshje të armatosur mes forcave policore dhe një grupi të armatosur brenda qytetit. Të shtënat kanë

  READ MORE
 • Pamje nga protesta e dhunshme ne Shkup (VIDEO)0

  Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi u përfshi mbrëmjen e shkuar nga protesta të dhunshme, çka është shoqëruar me përleshje midis protestuesve dhe policisë. Forcat e rendit përdorën gaz lotsjellës dhe pompa uji për të shpërndarë protestuesit. Disa persona kanë mbetur të plagosur. Turma brohoriste: ‘dorëheqje të Qeverisë’, ‘vrasës’, ‘Gruevski ik’. Një pjesë e protestuesve në shenjë

  READ MORE