Pamje nga protesta e dhunshme ne Shkup (VIDEO)

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi u përfshi mbrëmjen e shkuar nga protesta të dhunshme, çka është shoqëruar me përleshje midis protestuesve dhe policisë. Forcat e rendit përdorën gaz lotsjellës dhe pompa uji për të shpërndarë protestuesit. Disa persona kanë mbetur të plagosur. Turma brohoriste: ‘dorëheqje të Qeverisë’, ‘vrasës’, ‘Gruevski ik’. Një pjesë e protestuesve në shenjë

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi u përfshi mbrëmjen e shkuar nga protesta të dhunshme, çka është shoqëruar me përleshje midis protestuesve dhe policisë.

Forcat e rendit përdorën gaz lotsjellës dhe pompa uji për të shpërndarë protestuesit. Disa persona kanë mbetur të plagosur. Turma brohoriste: ‘dorëheqje të Qeverisë’, ‘vrasës’, ‘Gruevski ik’. Një pjesë e protestuesve në shenjë proteste kanë hedhur vezë në drejtim të ndërtesës qeveritare.

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar