• Armando Sadiku transferohet te Lugano

  Armando Sadiku transferohet te Lugano0

  Armando Sadiku është zyrtarisht pjesë e Luganos. Klubi zvicerian ka prezantuar para pak minutash bomberin shqiptar, i cili u transferua nga spanjollët e Levantes. Sulmuesi ka kaluar me sukses një ditë më parë testet mjekësore dhe është rrugës për t’iu bashkuar Luganos në Mursia, aty ku ata po bëjnë edhe fazën përgatitore. Klubi spanjoll nuk e huazonte

  READ MORE
 • Mavraj i pafat, te Ingolstadt e nis me një dëmtim

  Mavraj i pafat, te Ingolstadt e nis me një dëmtim0

  Mërgim Mavraj nuk po gjen qetësi në karrierën e tij sportive gjatë viteve të fundit, teksa një tjetër incident e ka shoqëruar në ditët e para të transferimit të tij te skuadra e Bundesligës 2, Ingolstadt. Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kombëtares Shqiptare ka pësuar një frakturë në dorë, duke iu nënshtruar menjëherë një operacioni, i

  READ MORE
 • Modriç merr Topin e Artë0

  Topi e Artë për vitin 2018 u fitua nga  Luka Modriç, duke ndalur kështu  hegjemoninë e dyshes Lionel Messi – Cristiano Ronaldo që zgjaste prej vitit 2008. Madje Messi mbeti jashtë podiumit duke u renditur i pesti, ndërsa Ronaldo u rendit  i dyti.   Sipas asaj që zbuluan  mediat sportive,  Modriç  mori thuajse dy herë më

  READ MORE
 • Lëndohen Neymar dhe Mbappe0

  Paris Saint-Germain ka shqetësime për Neymar dhe Kylian Mbappe, pasi të dy lojtarët ishin të angazhuar me kombëtaret e tyre tetë ditë para përplasjes në Paris më 28 nëntor dhe kanë pasur dëmtime. Neymar u largua nga fusha pas tetë minutash në miqësoren e Brazilit me Kamerunin pasi ka pësuar një lëndim. Mbappe u detyrua

  READ MORE
 • Nuk ndalet Kosova: Fundos 4-0 Azerbajxhanin0

  Ditën e djeshme kombëtarja e Kosovës ka luajtur ndeshjen me Azerbajxhanin të  vlefshme  për grupin D në Ligën e Kombeve të cilën e fitoi me rezultatin e thellë  4-0 . Skuadra e Kosovës  është  një skuadër e re e cila po ccmend  skuadrat me histori të madhe. Ditën e djeshme ishte Arbër  Zeneli ai që

  READ MORE
 • Brexit ndikon edhe në Premier League0

  Brexit mund të ketë impakt serioz edhe tek lojtarët e huaj të Premier League. Dalja nga Bashkimi Europian, do të detyrojë klubet e futbollit të shesin lojtarë që nuk kanë pasaportë britanike. Rregullat aktuale lejojnë klubet të federojnë 17 lojtarë të huaj nga skuadra prej 25 vetësh. Një raport i The Times, ka zbuluar se ky numër

  READ MORE