• Maradona reagon për humbjen e sulmuesit argjentinas:shpresoj që piloti të ketë ngatërruar aeroport

  Maradona reagon për humbjen e sulmuesit argjentinas:shpresoj që piloti të ketë ngatërruar aeroport0

  Zhdukja e sulmuesit Emiliano Sala, ka tronditur të gjithë botën e futbollit dhe jashtë saj. Maradona i ka dërguar një video-mesazh një gazetari për të shprehur keqardhjen e tij familjarëve dhe botës së sportit. “Shpresoj shumë që piloti të ketë ngatërruar aeroportin dhe të gjenden gjallë. Kaq mund të them. Është një humbje e madhe

  READ MORE
 • Supermario Balotelli shkon tek Marseille

  Supermario Balotelli shkon tek Marseille0

  Sulmuesi italian Mario Balotelli transferohet zyrtarisht te Marseja, skuadra e futbollit francez që ngulmoi më shumë për ta pasur që këtë muaj lojtarin problematik, por me shumë potencial, që ndryshon fanellën, por jo kampionatin. Sulmuesi 28-vjeçar braktisi skuadrën e Nicës, e pavarësisht se u përfol për transferimin e tij në Premier League, ai do të

  READ MORE
 • Barcelona pa Messin në fushë, mposhtet nga Sevilla

  Barcelona pa Messin në fushë, mposhtet nga Sevilla0

  Barcelona është mundur ndeshjen e parë cerekfinale të kupës nga Sevilla me rezultatin 2-0. Sevilla kaloi në avantazh në minutën e 58-të, me anë të Pablo Sarabias, ndërsa goli i dytë u shënua në minutën e 76-të nga Ben Yedder. Leo Messi nuk ishte grumbulluar nga  Valverde për ndeshjen e sotme, ndërkohë debutoi blerja më e

  READ MORE
 • M. United nuk është më klubi me më shumë fitime.Real Madrid i zë vendin.0

  Sezoni i keq i Manchester United ka bërë që klubi anglez të lërë vendin e parë në renditjen e ekipeve me më   me më shumë të ardhura në Europë. Pasi nuk kaluan fazën e 1/16, “Djajtë e Kuq” janë parakaluar në renditjen e pasanikëve nga Real Madrid dhe Barcelona, që mbajnë respektivisht vendin e

  READ MORE
 • Zyrtare,Milan firmos me Piatek

  Zyrtare,Milan firmos me Piatek0

  Pas kalimit të argjentinasit Gonzalo Higuain tek Chelsi, Milan zyrtarizon bleren e Krzysztof Piatek nga Genoa. Në fazën e parë të sezonit me ekipin e Genoas, Piatek shënoi 19 gola. Sulmuesi polak ishte alternativa primare e drejtuesve kuqezinj të cilët e zyrtarizuan pak orë më parë. I lindur me 1 korrik të vitit 1995, Krzysztof

  READ MORE
 • Cardiff City humbet sulmuesin

  Cardiff City humbet sulmuesin0

  Sulmuesi më i ri i Cardiff City ishte argjentinasi Emiliano Sala  i blere nga klubi i Nantes në Francë  . Pasi arriti një kontratë 3-vjecare me skuadren e Cardiffit ne premier league futbollisti u kthye në Francë për tu përshëndetur me shokët e skuadrës. Mesa duket kjo ka qenë dhe pershendetja e tij e fundit

  READ MORE