‘’Higuain zgjedh të kaloj pjesën tjetër të karrierrës në Çelsi’’

Në merkaton e dimrit, shumë skuadra afruan lojtarë të rinjë dhe nga ata të elitës pranë stolit të tyre. Një nga goditjet më të bujshme në këtë merkatro ishte transferimi i Gonzalo Higuain nga Klubi i Milanit për të vazhduar karrierën e tij në ekipin e Çelsit.     Largimi i tij nga klubi italian hapi

Në merkaton e dimrit, shumë skuadra afruan lojtarë të rinjë dhe nga ata të elitës pranë stolit të tyre.

Një nga goditjet më të bujshme në këtë merkatro ishte transferimi i Gonzalo Higuain nga Klubi i Milanit për të vazhduar karrierën e tij në ekipin e Çelsit.

 

elpipita

 

Largimi i tij nga klubi italian hapi rrugën e afrimit të polakut Krzysztof Piatek i cili do të vijojë karrierën te Milani.

Për realizimine këtij transferimi janë paguar plot 35 milonë Euro, raporton Tv Klan. Sulmuesi 23-vjeçar u ka luajtur në fazën të kampionatit e parë për Genoa ku realizoi 13 gola.Një e dhënë e mirë, pasi u ambientua me futbollin italian në pak muaj. hapi rrugën e afrimit të polakut Krzysztof Piatek i cili do të vijojë karrierën te Milani.

E.G

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar