Partizani mban kryesimin e kampionatit. Për Skënderbeun është humbja e 5-të radhazi në Superligë.

Partizani e ka nisur me fitore fazën e tretë të Superligës.Në ndeshjen e zhvilluar përballë Skënderbeut, fitoi me rezutatin 0-1 në fushën kundështare. Për Skënderbeun është humbja e 5-të radhazi në kampionat.Presidenti i klubit Korçar theksoi për mikrofonin e  ”Supersport”  ”Loja nuk diskutohet që do ishte e vështirë sepse terreni nuk ta lejon. Ishte terreni më

Partizani e ka nisur me fitore fazën e tretë të Superligës.Në ndeshjen e zhvilluar përballë Skënderbeut, fitoi me rezutatin 0-1 në fushën kundështare.

Për Skënderbeun është humbja e 5-të radhazi në kampionat.Presidenti i klubit Korçar theksoi për mikrofonin e  ”Supersport”  ”Loja nuk diskutohet që do ishte e vështirë sepse terreni nuk ta lejon. Ishte terreni më i vështirë që kemi pasur në gjithë këto vite. Megjithatë ky nuk është justifikim. Humbëm një ndeshje, siç kemi fituar 2 të tjerat.”

partrizani

 

 

Në fillim të ndeshjes u mbaj 1 minutë heshtje si shenjë nderimi për ish-futbollistin e Kombëtares dhe Dinamos, Vasillaq Zëri, i cili ndëroi jetë në moshën 66- vjeçare.

Vetëm në minutën e tretë të ndeshjes Esat Mala shënoi golin duke i dhënë fitoren Partizanit.Me fitoren e kësaj përballje Partizani mban kryesimin e kampionatit me 40 pikë duke u ndjekur nga Kuksi në vendi e dytë me 35 pikë i cili u ndal në barazim pa gola përballë Laçit.

E.G

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar