• Bleona: Jam myslimane, veshja ime s’ka të bëj me besimin!

  Bleona: Jam myslimane, veshja ime s’ka të bëj me besimin!0

  Nga emisioni “Opinion”, në Tv Klan, ku ishte e ftuar mbrëmjen e së mërkurës për të folur mbi temën “a na bën të lumtur paraja?”, këngëtarja Bleona Qerreti foli edhe mbi besimin e saj në Zot. Bleona: Kam qenë në të gjitha meditimet budiste në të gjithë botën, kjo nuk do të thotë se mund të

  READ MORE
 • Protesta: Studentët të ndarë mes mësimit dhe bojkotit

  Protesta: Studentët të ndarë mes mësimit dhe bojkotit0

    Të rinjtë e universiteteve janë ndarë midis auditorëve dhe protestës. Të luhatur në vendimin e tyre, disa kanë vendosur t’i rikthehen mësimit normal pasi sezoni i provimeve po afron. Të tjerë, kanë zgjedhur të protestojnë në formën e tyre duke bojkotuar mësimin. Ndonëse lëvizja studentore i kushtoi shumë Ministrisë së Arsimit, me largimin e

  READ MORE
 • “Oskari dhe tezja Rozë” sjell në teatër Anagnostin0

  Një pjesë psikologjike e shkruar nga Eric-Emmanuel Schmitt risjell në skenë aktoren e njohur Roza Anagnosti. Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” ka zgjedhur si premierë për datat 13 dhe 14 tetor pjesën “Oskari dhe tezja Rozë”. Oskar është një djal i vogël dhjetëvjeçar që jeton në spitalin e fëmijëve sepse vuan nga leucemia. As mjekët,

  READ MORE