Author's Posts

 • SHBA, anulohen mbi 2000 fluturime për shkak të stuhisë

  SHBA, anulohen mbi 2000 fluturime për shkak të stuhisë0

  • Bota
  • January 13, 2024

  Kompanitë ajrore në Shtetet e Bashkuara anuluan më shumë se 2 mijë fluturime të premten pasi një stuhi masive dimërore u bë shkak për ndërprerje të energjisë elektrike e krijoi probleme të mëdha në 12 shtete. Në fundjavë gjendja pritet të përkeqsohet. Krahas anulimeve, 5846 fluturime u shtynë. Linja ajrore ‘Southwest Airlines’ kryeson listën e

  READ MORE
 • 10 vendet me cilësinë më të lartë të jetesës në botë

  10 vendet me cilësinë më të lartë të jetesës në botë0

  • Bota
  • December 19, 2023

  Sipas US News and World Report, këto janë 10 vendet më të mira me cilësinë më të lartë të jetës. Faktorët e konsideruar përfshijnë një treg të fortë pune, stabilitet ekonomik, miqësi ndaj familjes, barazi të të ardhurave, stabilitet politik, siguri dhe sisteme të mirëzhvilluara të shëndetit dhe arsimit publik. 10.Zelanda e Re 9.Gjermania 8.Australia

  READ MORE