Vritet në Siri 17-vjeçari nga Gjilani

Mediat kosovare bëjnë me dijese një 17 vjeçar nga Gjilani ka humbur jetën në Siri. Melos Selami kosumi 17-vjeç nga Uglari I Gjilanit studionte në Turqi dhe ishte bërë pjesë e luftës në Siri pa lejen e prindërve. Lajmi është konfirmuar edhe nga baabi I viktimës duke u shprehur: “Po është e vërtetë se djali

Mediat kosovare bëjnë me dijese një 17 vjeçar nga Gjilani ka humbur jetën në Siri. Melos Selami kosumi 17-vjeç nga Uglari I Gjilanit studionte në Turqi dhe ishte bërë pjesë e luftës në Siri pa lejen e prindërve.

Lajmi është konfirmuar edhe nga baabi I viktimës duke u shprehur: “Po është e vërtetë se djali im është vrarë në Siri para një jave. Djali ka shkuar pa dijeninë time dhe ka qenë në shkollë në Turqi. Ka qenë nxënës i zoti”, – tha babai i 17-vjeçarit.

 

/Objektiv.al/

 

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar