Thaçi, serbët e Kosovës të regjistrojnë subjektet politike për zgjedhjet e 3 nëntorit

Thaçi, serbët e Kosovës të regjistrojnë subjektet politike për zgjedhjet e 3 nëntorit

Të gjithë serbët e Kosovës që do marin pjesë në zgjedhjet komunale të tre nëntorit duhet të regjistrojnë subjektet politike brenda afatit ligjor. Këtë thirrje e ka bërë kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ditën e sotme, ku ka theksuar dhe një herë se afati ligjor eshtë gjer me datë 4 shtator, ndërsa pjesmarrja në votime

Të gjithë serbët e Kosovës që do marin pjesë në zgjedhjet komunale të tre nëntorit duhet të regjistrojnë subjektet politike brenda afatit ligjor.

Këtë thirrje e ka bërë kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ditën e sotme, ku ka theksuar dhe një herë se afati ligjor eshtë gjer me datë 4 shtator, ndërsa pjesmarrja në votime nga serbët e Kosovës mbetet ende e paqartë.

Zgjidhja e këtyre paqartësive dhe mospajtimeve rreth procesit zgjedhor, pritet të sqarohet të martën në Bruksel, në një takim mes kryeministrıt të Kosovës dhe atij të Serbisë.

 /Elona Tereziu/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar