Thaçi-Daçiç, takimi pasues më 27 gusht

Thaçi-Daçiç, takimi pasues më 27 gusht

Më 27 gusht do të  zhvillohet takimi i radhës midis kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit  të Serbisë Ivica Daçiq. Zëdhënësja e shefes për politikën e jashtme të Bashkimit Evropian, Kathrin Ashton, u shpreh për mediat serbe se pritet një përshpejtim i procesit të dialogut Kosovë – Serbi sapo administrata 5të kthehet në zyra,

Më 27 gusht do të  zhvillohet takimi i radhës midis kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit  të Serbisë Ivica Daçiq.

Zëdhënësja e shefes për politikën e jashtme të Bashkimit Evropian, Kathrin Ashton, u shpreh për mediat serbe se pritet një përshpejtim i procesit të dialogut Kosovë – Serbi sapo administrata 5të kthehet në zyra, pas pushimeve verore.

Megjithatë, pavarësisht faktit të pushimeve , takimet mes grupeve  të punëse të Kosovës dhe Serbisë vazhdojnë të mbahen sipas planit, ka konfirmuar zyrtarja e Bashkimit Evropian.

 /Ariana Saraçi/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar