Serbët e veriut të Kosovës protestojnë në Beograd

Serbët e veriut të Kosovës protestojnë në Beograd

Serbët e veriut të Kosovës mbajtën sot rreth orës 12:40 një miting në Beograd, me thirrjen “Mbetemi në Serbi!” Ky miting u zhvillua si shenjë proteste kundër Marrëveshjes Prishtinë–Beograd, e nënshkruar më 19 prill të këtij viti. Mediat serbe bëjnë të ditur se kjo protestë nuk ishte partiake apo e nxitur nga zyrtarët e Beogradit.

Serbët e veriut të Kosovës mbajtën sot rreth orës 12:40 një miting në Beograd, me thirrjen “Mbetemi në Serbi!”

Ky miting u zhvillua si shenjë proteste kundër Marrëveshjes Prishtinë–Beograd, e nënshkruar më 19 prill të këtij viti.

Mediat serbe bëjnë të ditur se kjo protestë nuk ishte partiake apo e nxitur nga zyrtarët e Beogradit. Mësohet se të pranishëm në miting ishin edhe përfaqësues të Kishës Ortodokse Serbe, si dhe qytetarë të ndryshëm, të cilët janë kundër marrëveshjes së arritur.

/Elta Liksenaj/

 

 

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar