Nën pranga për shpërdorim detyre, ish-sekretarja e Gjykatës së Vlorës

Vihet nën pranga ish-sekretarja e Gjykatës së Vlorës, Edlira Shehu, 43 vjeçe. Është dhënë urdhër nga prokuroria për ndalimin e Edlira Shehut pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën për qëllime përfitimi. Shehu banuese në  Tiranë ka punuar pranë  Gjykatës Administrative të Vlorës gjatë periudhës kohore dhjetor 2018-nëntor 2019. Bëhet e ditur se nga hetimet e kryera se

Vihet nën pranga ish-sekretarja e Gjykatës së Vlorës, Edlira Shehu, 43 vjeçe.

Është dhënë urdhër nga prokuroria për ndalimin e Edlira Shehut pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën për qëllime përfitimi.

Shehu banuese në  Tiranë ka punuar pranë  Gjykatës Administrative të Vlorës gjatë periudhës kohore dhjetor 2018-nëntor 2019. Bëhet e ditur se nga hetimet e kryera se përgjatë kesaj periudhe dyshohet se ka ndryshuar disa vendime të gjykatës duke i favorizuar palët sipas interesit vetjak.

E dyshuara do të përballet me akuzat për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Zhdukja ose humbja e fashikullit”. Materialet  i janë referuar prokurorisë.

Arbër Tushe

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar