Ekipi që po shoqëron Elhaida Danin në Eurosong!

Deligacioni Shqiptar i cili po shoqëron këngëtaren Elhaida Dani në Vienna, Austri, nuk janë vec se ata që e kanë krijuar produktin I’M Alive. Tekst shkruesi Sokol Marsi i cili ka gjallëruar jo vetëm Shqipërinë me krijim e tij, por të gjithë Europën e cila  ka reaguar pozitivisht me këngën. Ata janë nga Kosova dhe

Deligacioni Shqiptar i cili po shoqëron këngëtaren Elhaida Dani në Vienna, Austri, nuk janë vec se ata që e kanë krijuar produktin I’M Alive. Tekst shkruesi Sokol Marsi i cili ka gjallëruar jo vetëm Shqipërinë me krijim e tij, por të gjithë Europën e cila  ka reaguar pozitivisht me këngën. Ata janë nga Kosova dhe muzika e tyre po pëlqehet nga cdo artist, djemtë Arber Elshani (Zzap) Chriss Lekaj (Chriss), kanë krijuar hite në tregun tonë muzikor dhe së fundmi i është bashkuar dhe muzika që ata krijuar për Im Alive.

11061207_10206492666176339_6214348009012535227_n

Një mbështetje për Danin është dhe përkrahja që  Drejtori i përgjithshëm i RTSh, Martin Leka, i cili e ka shoqëruar në cdo aktivitet e nuk ishte si të mungonte dhe në skenën e Eurovisionit. Drejtori i Marrëdhënieve me Jashtë, Kleart Duraj, është në deligacionin shqiptar në Viennë.

Grupi i vajzave që janë back vokalistet, make up arstist Lili Islmaili dhe kuratoja e veshjeve të Elhaidës, Miranda Dupi -Image Maker i gjithë ky grup po e përgatit Elhaidën për performancat e saja dhe për konferencat që janë zhvilluar.

Një tjetër sukses për Elhaidën sapo u regjistrua, klipi i saj  ka marrë mbi 4 milion shikime në kanalin official Eurovision Song Contest në Youtube. Jemi në top 3 sepse e para për shikime është Rusia me mbi 6 milion shikime, Azerbaijan me mbi 5 milion shikime dhe Shqipëria me mbi 4 milion shikime.

Untitled

Nesër në mbrëmje Shqipëria do të performojë e parafundin, në vendin e 26.

11205597_691695847624901_5846737851365250586_n

 

11001898_691951707599315_3048524110866897452_n

10954938_880050492034407_6101998535352775873_n

 

R.SH

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar