Edi Rama kryen vizitën e parë nën “petkun” e Kryeministrit

Edi Rama kryen vizitën e parë nën “petkun” e Kryeministrit

Kryeministri Edi Rama nisi paraditen e sotme vizitën e parë zyrtare në Kosovë ku fillimisht u prit nga homologu kosovar, Hashim Thaçi. Kryeministri i ri i vendit , Edi Rama nisi sot vizitën e parë zyrtare në Kosovë në postin e ri. Fillimisht Edi Rama u prit nga kryeministri kosovar, Hashim Thaçi në një ceremoni

Kryeministri Edi Rama nisi paraditen e sotme vizitën e parë zyrtare në Kosovë ku fillimisht u prit nga homologu kosovar, Hashim Thaçi.

Kryeministri i ri i vendit , Edi Rama nisi sot vizitën e parë zyrtare në Kosovë në postin e ri.

Fillimisht Edi Rama u prit nga kryeministri kosovar, Hashim Thaçi në një ceremoni pritje të organizuar para sheshit “Skënderbe” në Prishtinë.

Sipari i takimeve ka vazhduar në zyrat e Kryeministrisë së Kosovës dhe më vonë pritet një fjalim i Kryeministrit tonë para Kuvendit të Kosovës.

Rama do të takojë edhe Presidentenn e vendit, Atifete Jahjaga dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi.

“Për Kosovë! Me emocion të posaçëm për vizitën e parë si kryeministër – me përgjegjësinë e madhe të fjalës para Kuvendit të Kosovës në 12.00”, ka postuar Edi Rama në Facebook-un e tij. 

/Blerand Ismaili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar