• Kritikat ndaj Facebook, Zuckerberg nuk dorëhiqet!0

  Pavarësisht një viti tejet të trazuar për platformën sociale të themeluar prej tij, Mark Zuckerberg,shef ekzekutiv i Facebookut, deklaroi të martën për CNN-in se nuk e ka në plan të dorëhiqet. “Nuk është ky plani”, tha Zuckerberg për “CNN Business”, teksa u pyet nëse do ta konsideronte një dorëheqje të mundshme si drejtues i rrjetit

  READ MORE
 • iPhone X ka probleme me ekranin0

  Apple  pranon qe iPhone X ka probleme me ekranin, dhe u ofron klientëve riparime. Kompania shprehet se në disa pajisje ekrani nuk përgjigjet ose reagon me ndërprerje kur preket dhe në raste të tjera mund të reagojë edhe pse nuk është prekur.Problemet mund të lindin për shkak të një komponenti që mund të dështojë në

  READ MORE
 • Google çbllokon firmat e pajisjeve Android0

  Google po i heq kufizimet që u imponohen prodhuesve të pajisjeve Android, pas një përplasjeje me BE. Google është duke i dhënë fund ndalimit të prodhuesve që kanë një linjë që përfshin tableta dhe telefona të mundësuar nga versionet alternative të sistemit operativ, si dhe ato që shfaqin aplikacionet e Google dhe Play Store. Gjithashtu

  READ MORE