• Apple ul çmimet e iPhone në Kinë0

  Çmimet e iPhone në Kinë po bien falë një uljeje taksash që hyri në fuqi të hënën. Apple ka ulur  çmimet për iPhone, iPad-s dhe produkte të tjera në faqen zyrtare kineze të saj. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Xinhua, ulja erdhi pas rënies 3% në normën e taksës mbi  vlerën e shtuar që filloi

  READ MORE
 • Unifikohet WhatsApp-i, Messenger-i dhe Instagram-i0

  Sipas një raporti të New York Times, gjërat në Facebook dhe shërbimet e lidhura me mesazhe, si Instagram, WhatsApp dhe Messenger, mund të ndryshonin në mënyrë drastike.Pasi Facebook ka fituar të gjitha shërbimet kryesore sociale dhe të mesazheve gjatë viteve, përkatësisht Instagram dhe WhatsApp, Mark Zuckerberg synon të bashkojë tre platformat, duke i integruar ato

  READ MORE
 • Amazon dhuron nga 10 euro për të gjithë klientët e saj0

  Amazon ofron 10 euro për të gjithë klientët e saj deri në fund të muajit, pa bërë dallime. Si mund t’i merrni këto dhjetë euro? Ju duhet të keni në llogarinë tuaj në Amazon të paktën 30 €. Më poshtë janë të gjitha hapat që duhen marrë: 1-Shkoni në faqen e Amazon 2-Shtypni “zbuloni se

  READ MORE
 • Instagram po shndërrohet në një aplikacion për shopping0

  Instagram do që ne të blejmë nga aplikacioni. Kompania ka njoftuar tre opsione të reja që e bëjnë më të lehtë blerjen dhe shitjen e produkteve nga platforma. Këto janë disa nga përditësimet: • Një opsion i ri që ju lejon të ruani linke të produkteve që dëshironi të blini na një sektor të dedikuar

  READ MORE
 • Makinat pa shofer tani në rrugët e Hamburgut në Gjermani0

  Pesë makina elektrike Volkswagen pajisur me teknologjinë më të fundit në autonomi tani po lëvizin në disa nga rrugët e Hamburgut. Prodhuesi i makinave njoftoi të mërkurën se janë duke u zhvilluar testet e para të automjeteve me automatizimin e nivelit 4 në një qytet të madh gjerman. Veturat e-Golf Volkswagen janë testuar për të

  READ MORE
 • Ky 7 vjeçar është personi më i pasur në botën e YouTube0

  Personi më i pasur në botën e YouTube është një fëmijë në shkollën fillore që bën miliona ndërsa realizon review me lodra të ndryshme. Ryan, “prezantuesi” 7-vjeçar i Ryan Toys Review, një kanal popullor për review e lodrave në Youtube, nga vendi i 8 u rendit në të parin në listën vjetore të Forbes, të

  READ MORE