• Modelja e cila argëtohet duke vjedhur një bankë

  Modelja e cila argëtohet duke vjedhur një bankë0

  Një modele ruse e cila ndodhej në Rusinë Qëndrore ka grabitur një bankë. Ndihesha vetëm dhe qyteti po më mbyste. Kështu është justifikuar një modele ruse, e cila është arrestuar teksa tentonte të grabiste e maskuar dhe e armatosur një bankë. Modelja i ka thënë policisë se grabitjen e ka bërë vetëm për tu argëtuar,

  READ MORE
 • Ja si fati me bëri milioner

  Ja si fati me bëri milioner0

  “Edhe te bëhesh i pasur menjëherë nuk të bën të lumtur”, shprehet mekaniku me emrin William Seeley nga New Jersey i SHBA-së. Ai fitoi 86 milionë dollarë në jackpotin e një lotarie. Mediat prisnin prej tij të thoshte se jam i lumtur por mesaduket William është bërë pishman dhe dëshiron që gjithçka ta kthehet në

  READ MORE
 • Pittsburgh, restoranti që i shërben vendëve që kanë konflikt me SHBA

  Pittsburgh, restoranti që i shërben vendëve që kanë konflikt me SHBA0

  Në Pittsburgh ndodhet një restorantë i vecantë dhe i pazakontë që quhet “Conflict Kitchen”. Ky restorantë ka të vecantë sepse shërben ushqime vetëm për ato vende që kanë konflikt me SHBA-në. Ideja e restoranit ka qënë që të stimulojë debatet mbi vendet që kanë konflikte dhe që amerikant të njohin më mirë mënyrën sipërfaqësore dhe

  READ MORE
 • Romantiku, Paul Brockman i ka blerë gruas 55.000 fustane0

  Paul Brockman i ka befasuar të gjithë duke i bërë  gruas së tij dhurata të pakrahasueshme. Gjatë 56 viteve martesë Margot  ka koleksionuar veshjet më të bukura të të gjithë viteve. 78-vjecari  ka dashur që gruaja e tij të vishte fustane të ndryshme sa herë që shkonin në mbrëmje vallëzimi.  Numri rekord i fustaneve ka

  READ MORE
 • Del në sipërfaqe qyteti pas 25 vitesh nën ujë

  Del në sipërfaqe qyteti pas 25 vitesh nën ujë0

  Qyteti i ndodhur në ujë për më shumë se 25 vjet  ka “nxjerrë” veten në sipërfaqe pas uljes së nivelit të ujit. I ndodhur në jug të Buenos Aires , qyteti i quajtur Epecuen ishte fundosur rreth 3 dekada më parë në mënyrë misterioze pa lënë asnjë gjurmë. Prej vitit 2009 niveli i ujit kishte

  READ MORE
 • Shqipëria ndodhet në vendin 62 përsa i përket lumturisë

  Shqipëria ndodhet në vendin 62 përsa i përket lumturisë0

  Sipas një raporti të Word Happiness Report 2013 mbi lumturinë e njerëzve. Shqipëria rradhitet në vendin e 62. Vendi  më i lumtur është Danimarka më pas vijnë shtete si Norvegjia, Zvicra, Holanda dhe Suedia. Ndërsa vendet më të palumtura janë vendet e krizës si Greqia, Italia, Spanja, Portugalia, ndër vendet më keq rënditet Portugalia qe ndodhet

  READ MORE