Kapet aligatori më i madh në botë

Kapet aligatori më i madh në botë

Misisipi është vëndi ku ndodhej aligatori më i madh në botë. Ai është kapur rastësisht nga një 27 vjecar që kishte dalë për të gjuajtur në Lumin Misisipi. Aligatori pershon plot 330 kg dhe është i gjatë 3.96 metra. Për ta kapur ju deshën dy orë 27-vjeçarit së bashku me shokët e tij, por nuk

Misisipi është vëndi ku ndodhej aligatori më i madh në botë. Ai është kapur rastësisht nga një 27 vjecar që kishte dalë për të gjuajtur në Lumin Misisipi.

Aligatori pershon plot 330 kg dhe është i gjatë 3.96 metra. Për ta kapur ju deshën dy orë 27-vjeçarit së bashku me shokët e tij, por nuk mjaftoi vetëm kaq pasi u desh nje mjet për transportimin e objekteve të rënda qe ai të transportohej.

Qytetari Bockam shprehet se ka qënë një lodhje e jashtëzakonshme, pasi për katër ore këmi qënë pas një aligatori 3.98 metrash dhe me të vërtetë që në ato momente kishim nevojë për një sy gjumë.

/Jonida Halili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar