Qeni më i vogël në botë, që peshon vetëm 54 gram

Qeni më i vogël në botë, që peshon vetëm 54 gram

Ai quhet Meysi dhe peshon vetëm 54 gram, gjatësia e tij është gjithashtu shumë e vogël. Ky qen i vogël sa një stilolaps jeton ne Poloni. Prindërit e tij Posy dhe Dzejk e kanë pagëzuar me emrin Meysi dhe janë shumë të lumtur për ekzistencën e tij. Ata jetojnë së bashku më katër motrat dhe

Ai quhet Meysi dhe peshon vetëm 54 gram, gjatësia e tij është gjithashtu shumë e vogël. Ky qen i vogël sa një stilolaps jeton ne Poloni. Prindërit e tij Posy dhe Dzejk e kanë pagëzuar me emrin Meysi dhe janë shumë të lumtur për ekzistencën e tij. Ata jetojnë së bashku më katër motrat dhe vëllezërit e tij.

Për shkak të madhësisë së tij të vogël, ai po i nënshtrohet një kujdesi të vecantë. Pronarët shprehen se ai nuk luan me lodra si vëllezërit e tij por përpiqet te luajë me gishtin e dorës së tyre.

/Jonida Halili/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar