• Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës

  Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës0

  Çmimet e naftës së papërpunuar kanë arritur në mbi 100 dollarë për fuçi, nivele që nuk janë parë nga shtatori i vitit 2014, shoqëruar me frikën se mund të ketë ndërprerje të furnizimeve, nëse sanksionet e Perëndimit prekin eksportet ruse, shkruan Forbes. Shtrenjtim me gati 10 për qind kanë pësuar edhe tregjet e energjisë elektrike

  READ MORE
 • Tiranë/Tentuan të grabisnin bankën përmes kanaleve të nëndheshme

  Tiranë/Tentuan të grabisnin bankën përmes kanaleve të nëndheshme0

  Një bankë e nivelit të dytë në kryeqytet ishte vënë në shënjestër të një grupi grabitësish. Ata tentuan ta grabisnin bankën nëpërmjet tuneleve të nëndheshme por plani u zbulua nga policia. Grupi i grabitësve, ende i paidentifikuar, kishte planifikuar të hynte në bankë nëpërmjet kanaleve të nëndheshme të ujërave të zeza në Bulevardin Zogu i

  READ MORE
 • Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar

  Tension mes banorëve të “5 Majit” dhe policisë, 8 efektivë të lënduar0

  Në orët e para të mëngjesit ditën e sotme banorët e “5 Majit” u zgjuan duke parë pranë banesave të tyre  automjetet dhe punonjësit e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për të vijuar operacionin e shembjes. Disa prej banorëve kanë qëlluar me gurë drejt efektivëve të policisë dhe këta të fundit kanë hedhur gaz

  READ MORE