• Nën pranga për shpërdorim detyre, ish-sekretarja e Gjykatës së Vlorës0

  Vihet nën pranga ish-sekretarja e Gjykatës së Vlorës, Edlira Shehu, 43 vjeçe. Është dhënë urdhër nga prokuroria për ndalimin e Edlira Shehut pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën për qëllime përfitimi. Shehu banuese në  Tiranë ka punuar pranë  Gjykatës Administrative të Vlorës gjatë periudhës kohore dhjetor 2018-nëntor 2019. Bëhet e ditur se nga hetimet e kryera se

  READ MORE
 • Kërcënohet me armë zjarri, i rrëmbejnë 15 mijë euro qytetarit të Burrelit0

  Në pasditen e sotme ka ndodhur një grabitje në Burrel. Një qytetar i Burrelit sapo ka dalë nga banka, ka rënë pre e sulmit nga disa persona të maskuar,të cilët i kanë rrëmbyer plot 15 mijë euro. Rrëmbyesit kanë kërcënuar me armë zjarri qytetarin me iniciale D.B. dhe i kanë marrë shumën që ai sapo

  READ MORE
 • Ndërron jetë i riu shqiptar në burgun grek0

  Një ngjarje e rëndë u raportua në mediat greke, ku një 36-vjeçar, shtetas shqiptar është gjendur pa shenja jete në mëngjesin e sotëm në burgun e Agias në Hania të Greqisë. Nga informacionet e marra, mësohet se në trupin e viktimës nuk janë gjetur shenja dhune. Hetimet vazhdojnë për ngjarjen tragjike pasi shkaku i vdekjes

  READ MORE
 • Shkarkohet nga detyra drejtoresha e gjimnazit në Tiranë0

  Në gjimnazin “Sami Frashëri” në Tiranë ka vijuar mësimi një ditë pas tërmetit. Gjimnazi “Sami Frashëri” pas lëkundjeve të fuqishme të tërmetit  të 26 nëntorit ka pasur dëmtime të shumta të godinës. Pasi dëmtimet përbënin rrezik për jetën, godina është e klasifikuar nga inxhinierët “jashtë funksionit”. Mirëpo drejtoresha e gjimnazit, Teuta Dobi është shkarkuar nga detyra

  READ MORE
 • “Rikthehet” në Bashkinë e Durrësit Vangjush Dako
0

  Pas dorëheqjes së Valbona Sakos si kryetare e Bashkisë së Durrësit, qytetit i është “rikthyer” Vangjush Dako. Postin për drejtimin e bashkisë e merr njeriu më i afërt i Dakos, i cili është Zhyljen Varfi,  i njohur ndryshe si njeriu i tenderave korruptive, gjyqet ndaj të cilit nuk janë mbyllur ende nëpër gjykata. Durrësi u trondit

  READ MORE
 • Dalin detaje të reja për pengmarrjen e maqedonasit në Tiranë0

  Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi pasditen e djeshme dalin detaje të reja nga pengmarrja e 23-vjeçarit maqedonas me inicialet  D.V. Mësohet se policia ka arrestuar dy shtetasit me iniciale A.Xh.,41 vjeç dhe S.M. 42 vjeç për rrëmbimin e shtetasit maqedonas në këmbimin e 250 mijë eurove. Ndërsa shtetasi S.E. 50 vjeç u procedua për moskallëzim

  READ MORE