Author's Posts

 • Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës

  Bombardimet ruse tronditin tregun e naftës0

  Çmimet e naftës së papërpunuar kanë arritur në mbi 100 dollarë për fuçi, nivele që nuk janë parë nga shtatori i vitit 2014, shoqëruar me frikën se mund të ketë ndërprerje të furnizimeve, nëse sanksionet e Perëndimit prekin eksportet ruse, shkruan Forbes. Shtrenjtim me gati 10 për qind kanë pësuar edhe tregjet e energjisë elektrike

  READ MORE
 • “Shkëlqimi dhe rënia” e Bitcoin, çfarë po ndodh me kriptomonedhat?

  “Shkëlqimi dhe rënia” e Bitcoin, çfarë po ndodh me kriptomonedhat?0

  Viti i kaluar ishte i paqëndrueshëm për shumicën e kriptomonedhave kryesore. Shumë monedha, duke përfshirë Bitcoin arritën nivelet më të larta të të gjitha kohërave, por gjithashtu pësuan rënie të konsiderueshme.Fatkeqësisht, fillimi i vitit 2022 ka qenë një periudhë që ka pasur më shumë rënie sesa rritje për investitorët e kriptomonedhave. A mundet Bitcoin të

  READ MORE