Zjarr mes policisë dhe terroristëve në Francë, 2 të vrarë dhe 20 të plagosur

Policia e Francës dhe terroristët e dyshuar po shkëmbejnë zjarr mes tyre, ku për pasojë deri më tani raportohen dy persona të vdekur dhe 20 të tjerë të plagosur. Në kapje të terroristëve të dyshuar janë vënë forca të shumta policie dhe 5 helikopterë nga ajri. Kërkimet për autorët e dyshuar po bëhen në zonën e

Policia e Francës dhe terroristët e dyshuar po shkëmbejnë zjarr mes tyre, ku për pasojë deri më tani raportohen dy persona të vdekur dhe 20 të tjerë të plagosur.

Në kapje të terroristëve të dyshuar janë vënë forca të shumta policie dhe 5 helikopterë nga ajri. Kërkimet për autorët e dyshuar po bëhen në zonën e l’Ainse.

Mediat franceze shkruajnë se ata po mbajnë peng disa persona.

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar