Vlorë, sekuestrohen 2 pika bastesh dhe një kazino

Vlorë, sekuestrohen 2 pika bastesh dhe një kazino

Sot në qytetin e Vlorës  është sekuestrua 1 kazino dhe dy pika bastesh sportive qe luanin lojë të paligjshme. Kazinoja ndodhej në lagjen “28 nëntori” ku policia ka nisur hetimet për pronarin e kazinos me iniciale S.A 43-vjec dhe ka sekuestruar ambientin dhe paisjet e paligjshme. Ndërsa pikat e bastëve ndodheshin në lagjen “Pavarsia “dhe”

Sot në qytetin e Vlorës  është sekuestrua 1 kazino dhe dy pika bastesh sportive qe luanin lojë të paligjshme.

Kazinoja ndodhej në lagjen “28 nëntori” ku policia ka nisur hetimet për pronarin e kazinos me iniciale S.A 43-vjec dhe ka sekuestruar ambientin dhe paisjet e paligjshme.

Ndërsa pikat e bastëve ndodheshin në lagjen “Pavarsia “dhe” Kushtrim”ku policia ka nisur hetimet ndaj dy pronarëve F.XH banuse në Tiranë dhe A.S banues në Vlorë.

Policia ka bërë sekuestrimin e të gjithë aparaturave të përdorura për lojrat e fatit.

/Adisa Sida/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar