Video-skandali, burg për Pashën dhe 2 adoleshentët e shpallur në kërkim

Gjykata e Tiranës mori masën arrest me burg për 25 vjecarin Evarist Pasha, i përfshirë në video-skandalin e ndodhur më 26 prill 2014 në ambientet e QSUT-së. Dy të arrestuarit e tjerë dy ditë më parë, 18-vjecarët Albi Bocaj Patrik Kaco, janë lënë të lire, por me detyrim paraqitje, për shkak të moskallëzimit të krimit.

Gjykata e Tiranës mori masën arrest me burg për 25 vjecarin Evarist Pasha, i përfshirë në video-skandalin e ndodhur më 26 prill 2014 në ambientet e QSUT-së.

Dy të arrestuarit e tjerë dy ditë më parë, 18-vjecarët Albi Bocaj Patrik Kaco, janë lënë të lire, por me detyrim paraqitje, për shkak të moskallëzimit të krimit.

Masa arrest me burg është dhënë edhe për dy adoleshentët e tjerë të shpallur në kërkim, Andi Bushaj, 19 vjec, Dejvi Lamaj, 18 vjec.

Nga hetimet rezultoi se tre adoleshentët që shfaqen në video akuzohen për veprën penale të veprave të turpshme me të mitura. Përvec 25-vjecarit Pasha, masa me burg është marrë edhe për dy shtetasit e lartpërmendur, ndërkohë që dy shokëve të vajzës 17-vjecare të abuzuar iu është dhënë masa e paraqitjes me dytyrim për moskallëzim.

Tre adoleshentët  kanë qenë personat të cilët kanë shoqëruar të miturën 17 vjecare në urgjencë nga një lokal nate.

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar