Vdekja e minatorëve, revokohet leje minerare për “Alba –Co”

Ministria e energjitikës revokoi sot lejen minerare për subjektin “Alba –Co”, pas aksidentit ku humbën jetën dy minatorë. Nga inspektimet e kryera MEI konstatoi se aksidenti ka ndodhur si pasojë e mosbatimit dhe të shkeljes së Rregullores së Teknikës së Sigurimit Teknik. Ndërkohë  subjekti ishte inspektuar dhe gjobitur së fundmi në muajin mars. Nga aksidenti

Ministria e energjitikës revokoi sot lejen minerare për subjektin “Alba –Co”, pas aksidentit ku humbën jetën dy minatorë.

Nga inspektimet e kryera MEI konstatoi se aksidenti ka ndodhur si pasojë e mosbatimit dhe të shkeljes së Rregullores së Teknikës së Sigurimit Teknik. Ndërkohë  subjekti ishte inspektuar dhe gjobitur së fundmi në muajin mars.

Nga aksidenti i shënuar ditën e djeshme humbën jetën dy minatorë duke lënë 6 fëmijë jetim.

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar