Uragani Barbara godet Meksikën

Uragani Barbara godet Meksikën

Uragani Barbara, i pari i sezonit 2013 në oqeanin Pacifik është shndërruar në një stuhi tropikale pasi ka goditur juglindjen e Meksikës. Stuhia ka shkaktuar dy të vdekur dhe dy të humbur, bën të ditur qeveria meksikane. Njëri nga dy viktimat është një turist amerikan 61-veçar. Dy të humburit janë peshkatarë. /Xhevahir Qardaku/

Uragani Barbara, i pari i sezonit 2013 në oqeanin Pacifik është shndërruar në një stuhi tropikale pasi ka goditur juglindjen e Meksikës. Stuhia ka shkaktuar dy të vdekur dhe dy të humbur, bën të ditur qeveria meksikane.

Njëri nga dy viktimat është një turist amerikan 61-veçar. Dy të humburit janë peshkatarë.

/Xhevahir Qardaku/

objektiv.al
ADMINISTRATOR
PROFILE

Artikuj të ngjashëm

Lini Komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë shënuar me *

Të Fundit

Më të Komentuar